Saturday, August 25, 2012

Barcelona Baby!


"Jak tu duszno. Jak tu parno. Jak gorąco!" tymi właśnie słowami przywitałam Barcelonę, która czekała na mnie od dawna. Pierwszy raz przyjechałam do niej jako mała dziewczynka. Spędziłam wtedy cały dzień na zwiedzaniu a wieczorem udałam się na mecz FC Barcelony. Wspomnienia były piękne lecz nieco odległe i trochę wyblakłe.
Następnie odwiedziłam ją rezem w moją przyjaciółką Anią. Wtedy to właśnie zakochałyśmy się w klimatycznych uliczkach, barach tapas i parku Güell.
Obiecałyśmy sobie, że wrócimy do tego magicznego miasta. I tak właśnie się stało. Po przylocie i rozpakowaniu bagaży w naszym maleńkim mieszkanku w centrum miasta udałyśmy się do baru tapas. Poznawianie kuchni danego regionu jest dla mnie bardzo ważnym elementem każdej podróży. Dlatego nigdy nie oszczędzam na jedzeniu i raczej z pogardą podchodzę do osób przywożących do jakiegoś kraju swoje schabowe albo inne ziemniaki. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie wszystkich stać na codzienne stałowanie się w restuaracjach jednak ja wychodzę z założenia , że lepiej mieszkać w gorszym hotelu, lecieć tanimi liniami lotniczymi niż nie zjeść nic z regionalnej kuchni. Pałaszująca i roześmiana Zofia.   


 
 
 La Boqueria była dla mnie rajem na ziemi. Mogłabym spędzić tam niezliczoną ilość czasu jedząc, spacerując i robiąc zdjęcia. 


Zdecydowałam się na sok ze świeżych owoców.  Był pyszny i przyjemnie orzeźwiający.Wieczorne sushi i okropna (jak widać po minie Zosi) sangria domowej roboty.

 
 
 Piękni, młodzi, zakochani. 

 
Podróżowanie podróżowaniem ale piękne ubrania i tak przyciągają oko. Sukienka mnie totalnie zauroczyła jednak jej cena była zawrotna (z tego co pamiętam to chyba ok. 1000 €). Ach...

 


Dalsza część relacji w kolejnym poście! 

2 comments:

  1. Jestem zupełnie świeża w świecie blogerek, czy mogę liczyć na małe wsparcie? Dodanie do obserwowanych? ;) Ja w Twoim przypadku już to zrobiłam. Podoba mi się Twój sposób prowadzenia bloga i styl pisania postów.
    Pozdrawiam
    http://freakfrolicfashion.blogspot.com/

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wibiya widget